Ponad czasowe bajki

Charles Perrault – blog książkowy

Charles Perrault – autor niezapomnianych i ponadczasowych baśni dla dzieci

Charles Perrault – autor niezapomnianych i ponadczasowych baśni dla dzieci

Prawnik, architekt, lekarz i fizyk. Charles Perrault od Tania Książka z całą pewnością był człowiekiem wielu talentów, jednak na kartach historii zapisał się również, a może przede wszystkim, jako autor jednych z najpopularniejszych baśni.

To właśnie na dziełach, które stworzył Perrault, wychowały się pokolenia dzieci, a branża filmowa chętnie przenosiła jego utwory na srebrne ekrany kin.

Charles Perrault – baśnie, które czyta cały świat

Charles Perrault urodził się 12 stycznia 1628 roku w Paryżu, gdzie również zmarł wiosną w 1703 roku. Członek francuskiej Akademii Nauk wychowywał się w mieszczańskiej rodzinie, będąc najmłodszym dzieckiem swoich rodziców – Pâquette Le Clerc i Pierre’a Perrault.

Pomimo bogatych zdolności w zakresie prawa, fizyki czy architektury, przez historię zapamiętany został jako autor legendarnych baśni, które wychowały całe pokolenia czytelników.

Charles Perrault – bajki dla dzieci

Kiedy Perrault zakończył owocną praktykę prawniczą, zajął się tworzeniem baśni i powiastek dla dzieci. Na tym polu odniósł sukcesy wcale nie mniejsze, aniżeli te, które osiągał podczas prowadzenia kancelarii. 

To właśnie spod jego ręki wyszły takie pozycje literackie jak: Kot w butach”, “Tomcio Paluch” czy “Kopciuszek”.

Charles Perrault – “Kopciuszek”, “Czerwony kapturek”” i inne klasyki literatury dziecięcej

Były kanclerz jednej z najstarszych królewskich akademii -Akademii Francuskiej- odpowiada za stworzenie wielu dzieł.

“Czerwony kapturek”, “Śpiąca królewna” czy uznana za arcydzieło klasyki literatury dziecięcej książka “Baśnie Babci Gąski” to kolejne przykłady geniuszu, jakim wykazał się w swojej twórczości Charles Perrault.

Najlepsze książki dla dzieci

Niepowtarzalne baśnie do dnia dzisiejszego pozostają jednymi z najchętniej wybieranych książek  dla dzieci. Podczas czytania bajek, których autorem jest Charles Perrault, bawić będą się równie dobrze najmłodsi czytelnicy, ale również ich rodzice, dla których będzie to -podczas wspólnej lektury- swoista podróż do dziecięcych czasów.

Twórczość francuza często zaobserwować możemy także na deskach teatrów oraz podczas licznych oper i baletów. Choć Charles Perrault zmarł dawno temu, a jego życie nie zawsze było usłane różami, pozostawił po sobie -zdaje się- nieśmiertelną spuściznę.

 

 

Powrót do góry